Portal Vatican News w swoim reportażu z 27 czerwca 2026 roku relacjonuje przebieg drugiego dnia nadzwyczajnego konsystorza w Watykanie, podczas którego „kardynał” Stephen Brislin, „metropolita” Johannesburga, podjął refleksję nad nową encykliką uzurpatora „Leona XIV” (Roberta Prevosta) zatytułowaną Magnifica humanitas. W swoim wystąpieniu prelegent skupił się na konieczności ukierunkowania technologii na budowanie „sprawiedliwych relacji” oraz na promowaniu „kościoła synodalnego” jako rzekomej odpowiedzi na wyzwania współczesności. Ta żałosna i na wskroś modernistyczna debata stanowi jaskrawy dowód na to, że sekta posoborowa ostatecznie porzuciła nadprzyrodzoną misję zbawienia dusz na rzecz naturalistycznego humanitaryzmu i technokratycznego aktywizmu.
Uzurpacja Piotrowej Stolicy i kult „wspaniałego człowieczeństwa”
Zgromadzenie modernistycznych „purpuratów” w Auli Pawła VI pod przewodnictwem antypapieża „Leona XIV” (następcy zmarłego w 2025 roku Jorge Bergoglio) obnaża całkowitą pustkę instytucji, która bezprawnie mieni się Kościołem katolickim. Sama nazwa nowej encykliki – Magnifica humanitas (Wspaniałe człowieczeństwo) – jest programowym manifestem antropocentryzmu, który stawia człowieka w miejscu Boga. Zamiast głosić Chrystusa ukrzyżowanego i konieczność pok
Za artykułem:
Kard. Brislin: Technologia musi budować sprawiedliwe relacje (vaticannews.va)
Data artykułu: 27.06.2026


