Pomnik wdzięczności bez Krzyża: biskupski list o deportacjach jako świadectwo duchowej pustki posoborowej
Portal eKAI publikuje list przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Tadeusza Wojdy, skierowany do abp Tomasza Pety z okazji 90. rocznicy masowych deportacji Polaków do Kazachstanu. W liście odczytanym w Narodowym Sanktuarium w Oziornoje, podczas uroczystości odsłonięcia Pomnika Wdzięczności Polaków dla Narodu Kazachskiego, przewodniczący KEP zapewnia mieszkających tam rodaków o pamięci,…


