Delegatka ds. ochrony dzieci i młodzieży: nie jesteśmy sędziami, ale pierwszym kontaktem
Portal eKAI (19 maja 2026) publikuje wywiad z Katarzyną Weiler-Boratyn, nową delegatką ds. ochrony dzieci i młodzieży przy polskiej prowincji dominikanów. Rozmowa dotyczy procedur zgłaszania nadużyć, roli delegata jako „pierwszego kontaktu” oraz psychologicznych mechanizmów towarzyszących zgłaszaniu krzywdy. Artykuł, choć pozornie neutralny i proceduralny, stanowi kolejny przykład systemowej redukcji katolickiej wiary…










