Kurialiści

Wnętrze kościoła w Opolu podczas Mszy za Niepodległość z udziałem Rudolfa Pierskały.
Kurialiści

Posoborowy hierarcha głosi naturalistyczną wizję patriotyzmu, pomijając królewskie prawa Chrystusa

Portal eKAI (12 listopada 2025) relacjonuje wystąpienie „biskupa” Rudolfa Pierskały podczas Mszy św. w Opolu z okazji Święta Niepodległości. W homilii podkreślił on, że „miłość do Ojczyzny wyraża się w pamięci i modlitwie za tych, którym tak wiele zawdzięczamy”, wskazując na konieczność troski o „dobro i sprawiedliwość w naszym ojczystym domu”. „Hierarcha” odwołał się do fragmentu Ewangelii o monecie podatkowej, interpretując go jako przestrogę przed „debatami publicznymi” prowadzonymi w duchu walki. Całość przemówienia stanowi klasyczny przykład posoborowej redukcji katolickiego pojęcia ojczyzny do świeckiego patriotyzmu, całkowicie pomijającego obowiązek publicznego uznania królewskiej władzy Chrystusa nad narodami.

Pseudoduchowny ks. Jan Jędraszek SAC w tradycyjnym sutannie przed ołtarzem w Jasnej Górze, symbolizujący fałszywe nauki rekolekcji biskupów
Kurialiści

Modernistyczna parodia rekolekcji na Jasnej Górze

Portal Episkopat.pl (12 listopada 2025) relacjonuje przygotowania do dorocznych rekolekcji „biskupów” pod hasłem „Być prorokiem nadziei”, zaplanowanych na 19-22 listopada na Jasnej Górze. Pseudoduchowny ks. Jan Jędraszek SAC – filozof i rekolekcjonista z modernistycznego zgromadzenia pallotynów – zapowiada konferencje oparte na wybranych fragmentach Księgi Jeremiasza, mające nauczyć „nie poddawania się zniechęceniu” i bycia „prorokami nadziei w naszych czasach”. Program obejmuje celebracje „mszy” nowego rytu, adoracje, Apel Jasnogórski oraz spowiedź w sobotę 22 listopada, zakończoną niekanonicznym zebraniem pseudoepiskopatu. Całość stanowi klasyczny przykład posoborowej redukcji wiary do terapeutycznego naturalizmu.

Procesja w Łowiczu z rzekomymi relikwiami "Św." Wiktorii pod przewodnictwem fałszywego kardynała Grzegorza Rysia i biskupa Radosława Orchowicza.
Kurialiści

Łowickie uroczystości ku czci „św.” Wiktorii jako manifestacja posoborowej apostazji

Portal eKAI (12 listopada 2025) relacjonuje obchody ku czci „św.” Wiktorii w Łowiczu, przedstawiając je jako „uroczystości patronalne” diecezji łowickiej. Ceremoniał obejmował procesję z relikwiami, Mszę pod przewodnictwem „kardynała” Grzegorza Rysia oraz wręczenie „Orderu św. Wiktorii” prominentnym postaciom neo-kościoła. Całość nacechowana była mieszaniną synkretyzmu religijno-patriotycznego i modernistycznej teologii.

Biskup Pindel przekazuje portret rzekomego "błogosławionego" Michała Tomaszka antypapieżowi Leonowi XIV podczas audiencji w Watykanie
Kurialiści

Biskup Pindel ofiarował „papieżowi” obraz „błogosławionego” z neo-kościoła

Portal Vatican News (12 listopada 2025) relacjonuje, iż „biskup” Roman Pindel z „diecezji” bielsko-żywieckiej przekazał „papieżowi” Leonowi XIV (Robert Prevost) portret „błogosławionego” Michała Tomaszka – jednego z dwóch zakonników zamordowanych w Peru w 1991 roku. Akcja promocyjna struktury posoborowej odbyła się podczas audiencji ogólnej w Rzymie, gdzie towarzyszący „biskupowi” kapłani uczestniczą w rekolekcjach „o nadziei”.

Wykładowca na konferencji w Białej Sali Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie omawia herezję nowomodyńskiej "teologii ciała".
Kurialiści

Neomodernistyczna „teologia ciała” w służbie dekonstrukcji katolickiej moralności

Portal eKAI (12 listopada 2025) zapowiada kolejne spotkanie z cyklu „teologia ciała” w „Sanktuarium św. Jana Pawła II” w Krakowie, gdzie „ks.” Wojciech Węgrzyniak – znany z relatywizacji doktryny poprzez „popularyzację” – ma rozważać „postrzeganie ludzkiego ciała w Piśmie Świętym”. Wydarzenie organizowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II stanowi jawną promocję antykatolickiej rewolucji antropologicznej, podszywającej się pod autorytet objawienia.

Sedevacantist priest performing traditional exorcism according to Rituale Romanum in contrast with neo-conciliar 'exorcism' in decaying cathedral.
Kurialiści

Neo-kościelne „egzorcyzmy” jako parodia prawdziwej władzy nad duchami nieczystymi

Portal eKAI (12 listopada 2025) relacjonuje działania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące „posługi egzorcystów”. „Konferencja Episkopatu Polski podejmuje kwestię posługi egzorcystów i troszczy się o ich właściwą formację” – deklaruje „ks.” Leszek Gęsiak SJ. Artykuł informuje o powołaniu zespołu roboczego w 2023 roku oraz przygotowaniu dokumentów mających ujednolicić procedury. Zapowiadane jest utworzenie specjalnego studium na uczelni katolickiej od przyszłego roku akademickiego. Całość opatrzono cytatem z Katechizmu Kościoła Katolickiego (1673) definiującego „egzorcyzmy uroczyste”. Tym samym sekta posoborowa kontynuuje teatralne odgrywanie funkcji utraconych wraz ipso facto z apostazją Vaticanum II.

Przewijanie do góry
Ethos Catholicus
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.