Kurialiści

Statua św. Augustyna w tradycyjnym kościele katolickim z kontrastem nowoczesnego "papieża" fałszującego nauczanie katolickie
Kurialiści

Augustyńska mistyfikacja: jak neo-Kościół fałszuje Doktora Łaski

Portal Vatican News informuje o inauguracji cyklu wykładów „Św. Augustyn z Hippony – Ojciec Kościoła dla naszych czasów. Refleksje w kontekście pontyfikatu Leona XIV”, organizowanego przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i archidiecezję warszawską. Jak twierdzi prof. Barbara Strzałkowska, inicjatywa ma na celu „lepiej zrozumieć słowa Leona XIV” poprzez pryzmat augustiańskiej duchowości, gdyż obecny „papież” rzekomo „niemal w każdej homilii” cytuje Doktora Kościoła. To klasyczny przykład modernistycznej apropriacji świętych w służbie apostazji.

Wizerunek przedstawiający głęboko zakłopotaną grupę katolików słuchających homilii pseudometropolity Adriaena Galbasa w kościele Świątyni Opatrzności Bożej.
Kurialiści

Wspólnoty bez Króla: krytyka modernistycznej eklezjologii abp. Galbasa

Portal Opoka relacjonuje Jubileuszowy Dzień Jedności Wspólnot Warszawskich z 8 listopada 2025 roku w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie „pseudometropolita warszawski Adrian Galbas” wygłosił homilię na temat zagrożeń we wspólnotach. Podkreślił konieczność ucieczki od grup, gdzie „liderem jest ktoś inny niż Chrystus”, wskazując na cztery filary: modlitwę, pracę, odpowiedzialność i świętowanie. Wydarzenie zorganizował Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy „Konferencji Episkopatu Polski”.

Kurialiści

Neo-Kościół promuje naturalistyczną parodię miłości bliźniego

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o konferencji prasowej inaugurującej VIII edycję akcji „Polak z Sercem” – młodzieżowej inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. „Biskup” Adam Bab, delegat KEP ds. KSM, powołał się na adhortację „Dilexi te” antypapieża Leona XIV, twierdząc, że „miłość bliźniego jest centrum życia Kościoła”. Zebrano dane o 55 tys. zł i 2 tonach darów zebranych w poprzedniej edycji. Akcja ma opierać się na „czterech filarach”: doświadczeniu spotkania, konkretnej potrzebie, gotowości do służby i inspiracji historycznej.

Wesoła ceremonia w katedrze Notre Dame z fałszywym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.
Kurialiści

Powrót fałszywego kultu: modernistyczna profanacja Notre Dame i jasnogórskiej ikony

Portal Konferencji „Episkopatu” Polski relacjonuje uroczystość ponownego wprowadzenia tak zwanej „Ikony Matki Bożej Częstochowskiej” do tzw. Polskiej Kaplicy w katedrze Notre Dame (9 listopada 2025). Ceremoniał odbył się pod auspicjami „arcybiskupa” Paryża Laurenta Ulricha, z udziałem przedstawicieli modernistycznej sekty oraz władz świeckich. Centralnym punktem stała się homilia pełna teologicznych przekłamań i jawnych herezji.

Zbieranie w Ośrodku Rekolekcyjnym "Betania" w Pionkach podczas Szkoly Animatora Ruchu Światło-Życie
Kurialiści

Masoneria w oazowym przebraniu – Ruch Światło-Życie jako instrument degradacji duchowej

Portal eKAI (9 listopada 2025) relacjonuje pseudoreligijne zgromadzenie w Ośrodku Rekolekcyjnym „Betania” w Pionkach, gdzie ponad 70 osób uczestniczyło w tzw. „Szkole Animatora” organizowanej przez Ruch Światło-Życie. Marcel Górka z parafii „Matki Bożej Nieustającej Pomocy” w Dąbrówce Nagórnej deklaruje: „Cieszę się, bo takie spotkania dają niesamowitą energię do wzmocnienia swojej wiary”, zaś Natalia Chuchrowska z „parafii” pw. „św. Mikołaja” w Końskich dodaje, że szkoła animatora to „podstawowy fundament osobistej formacji”. Program obejmował m.in. „Mszę świętą”, „adorację Najświętszego Sakramentu” oraz warsztaty.

Grupa osób modli się przed posągiem Chrystusa Króla podczas marszu pamiątkowego w Wilnie
Kurialiści

Sztafeta ku czci człowieka zamiast Chrystusa Króla

Portal eKAI (9 listopada 2025) relacjonuje tzw. „Wileńską Sztafetę Niepodległości” – pseudo-patriotyczne przedsięwzięcie organizowane przez modernistyczne struktury, w którym młodzież z Wileńszczyzny przebiegła 50 km od Anielina do Gowarczowa. Inicjatorem akcji był „ks.” Dariusz Stańczyk, były duszpasterz na Wschodzie, współodpowiedzialny za zatruwanie umysłów młodych Polaków naturalistyczną wizją ojczyzny. Wydarzenie stanowi jaskrawy przykład zastąpienia katolickiego kultu Chrystusa Króla bałwochwalczym uwielbieniem dla ziemskich przywódców i świeckich mitów założycielskich.

Młodzi klerycy z nowoczesnego seminarium w Radomiu spotykają się z parafianami w Wierzbicy w tej wspaniałej tradycyjnej katolickiej świątyni
Kurialiści

Neo-seminarium w Radomiu jako kuźnia funkcjonariuszy sekty posoborowej

Portal eKAI (10 listopada 2025) relacjonuje wydarzenie określane jako „niedziela seminaryjna”, podczas której klerycy z Wyższego „seminarium duchownego” w Radomiu odwiedzili parafię w Wierzbicy. Rektor tej instytucji, pan Marek Adamczyk, stwierdził: „To jest bardzo ważne doświadczenie dla alumnów, którzy widzą życie wspólnot, do których zostaną w przyszłości posłani”, zaś diakon Szymon Maliborski dodał: „Wszystko po to, aby wierni zobaczyli, że sercem naszej diecezji jest seminarium”. Ta groteskowa inscenizacja kościelności jedynie maskuje głęboką teologiczną zapaść posoborowej pseudoformacji.

Przewijanie do góry
Ethos Catholicus
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.