Kurialiści

Wizerunek przedstawiający nowomodne "Mszę" w kompromitowanym sanktuarium z pseudokardynałem Gerhardem Müllerem i "biskupem" Josephem Coffeyem przewodniczącymi. Na pierwszej planie stoi zatroskana rodzina Marka Houcka, z dramatycznym oświetleniem podkreślającym ich cierpienie.
Kurialiści

Pseudoduchowni wykorzystują sprawę Houcka do legitymizacji antykościoła

Portal LifeSiteNews relacjonuje wydarzenie z 1 listopada 2025 roku, w którym „kardynał” Gerhard Müller odprawił „Mszę św.” w sanktuarium „Matki Bożej Częstochowskiej” w Filadelfii jako „dziękczynienie” za uniewinnienie Marka Houcka – aktywisty oskarżonego o naruszenie ustawy FACE podczas incydentu przed kliniką aborcyjną. W wydarzeniu uczestniczył także „biskup” Joseph Coffey. Artykuł podkreśla rolę pseudohierarchów w „wsparciu duchowym” dla rodziny Houcków po głośnej interwencji FBI we wrześniu 2022 roku, gdy agenci uzbrojeni w broń palną dokonali nalotu na ich dom w obecności dzieci. Dramaturgię relacji buduje cytat Houcka: „Z pokorą czekamy na następny krzyż, który nasz Pan dla nas przygotował”. To klasyczny przykład wykorzystania ludzkiego dramatu do sakralizacji struktur apostazji.

Biskup w pełnym stroju liturgicznym stoi przed ołtarzem z mozaiką Marka Rupnika, wyrażając poważne obawy wobec fałszywej władzy Leona XIV.
Kurialiści

Leon XIV chroni oskarżonego ks. Rupnika pod płaszczykiem „prawa”

Portal Catholic News Agency (4 listopada 2025) relacjonuje słowa uzurpatora w Watykanie, Leona XIV, który przy wyjściu z willi Barberini w Castel Gandolfo wezwał oskarżycieli ks. Marko Rupnika SJ do „cierpliwości”. „Nowy proces niedawno się rozpoczął, sędziowie zostali wyznaczeni. Procesy sprawiedliwości trwają długo. Wiem, że to bardzo trudne dla ofiar, by prosić je o cierpliwość, ale Kościół musi szanować prawa wszystkich ludzi” – stwierdził antypapież, dodając: „Zasada domniemania niewinności obowiązuje także w Kościele”. W tekście wspomniano o trwającym od 2023 r. dochodzeniu ws. zarzutów seksualnego, psychicznego i duchowego znęcania się nad zakonnicami przez Rupnika – byłego dyrektora Centro Aletti, usuniętego z jezuitów za „uporczywe nieprzestrzeganie ślubu posłuszeństwa”. Artykuł porusza również kwestię usuwania mozaik Rupnika z sanktuariów jako „traumatycznych” dla ofiar, przeciwko czemu protestuje warsztat Centro Aletti, nazywając to „kulturą cancelacji”.

Wizerunek przedstawiający nieszczęśliwą rodzinę na fałszywych rekolekcjach w Łagiewnikach, symbolizujących duchową pustkę nowoczesnego modernizmu.
Kurialiści

Modernistyczne rekolekcje w Łagiewnikach: duchowa pusta wydmuszka w posoborowej scenerii

Portal Opoka (4 listopada 2025) relacjonuje o rekolekcjach dla rodziców po stracie dziecka w krakowskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka oraz Duszpasterstwo Rodzin Dzieci Utraconych. Wydarzenie reklamowane jako „duchowe ukojenie” obiecuje uczestnikom konferencje, modlitwy oraz „czas pustyni” z psychologiem i kapłanem.

Tradycyjny katolicki ksiądz w ornacie stoi w kościele z witrażami, trzymający krucyfiks i patrzący z niepokojem na oświatowy plakat promujący dialog międzyreligijny z hasłem 'MAM TAK SAMO'.
Kurialiści

Fałszywa ekumenia pod płaszczykiem „dialogu”: dekonstrukcja kampanii „MAM TAK SAMO”

Portal eKAI (4 listopada 2025) relacjonuje inicjatywę Ukraińskiej Akcji KIK pod nazwą „MAM TAK SAMO”, rzekomo odpowiadającą na apel „biskupów” Konferencji Episkopatu Polski po ich 402. zebraniu plenarnym. Kampania, skierowana do młodzieży szkół ponadpodstawowych, promuje „dialog międzykulturowy” między Polakami a Ukraińcami poprzez materiały edukacyjne i działania w mediach społecznościowych. Jej celem ma być walka z „ksenofobią” oraz budowanie „empatii” i „wspólnego dobra” przez odkrywanie podobieństw między obiema grupami.

Kleryk w tradycyjnych szatach liturgicznych trzyma hostię przed ołtarzem, wyrażając głęboką troskę o profanację liturgii przez eksperymenty kaszubskie i hostie bezglutenowe.
Kurialiści

Neo-kościół kontynuuje profanację liturgii: kaszubski eksperyment i bezglutenowe nadużycia

Portal eKAI (4 listopada 2025) relacjonuje posiedzenie „Komisji KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów”, podczas którego omawiano wprowadzenie języka kaszubskiego do liturgii na wniosek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W trakcie zebrania poruszono także kwestie „projektu katechezy parafialnej”, dopuszczalności hostii bezglutenowych oraz prac nad nowym przekładem „Mszału rzymskiego”. Ta jawna kontynuacja posoborowej destrukcji stanowi kolejny etap systematycznej profanacji kultu Bożego przez okupujące Watykan struktury.

Pseudoliturgia za zmarłych pracowników Sekretariatu KEP w nowoczesnym stylu
Kurialiści

Sekretarz Episkopatu organizuje modernistyczną pseudoliturgię za zmarłych współpracowników

Portal Episkopat.pl relacjonuje, że bp Marek Marczak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, przewodniczył 4 listopada 2025 r. rzekomej Mszy Świętej za zmarłych pracowników Sekretariatu KEP. Podczas liturgii odczytano nazwiska byłych urzędników struktury posoborowej, w tym abp. Bronisława Dąbrowskiego, bp. Zygmunta Choromańskiego, bp. Tadeusza Pieronka oraz innych duchownych i świeckich współpracowników. W homilii hierarcha stwierdził, że „najważniejsze jest w twoim życiu to, do czego zmierzasz”, kwestionując jednocześnie, czy codzienna praca służy „dojrzewaniu do życia wiecznego”.

Tradycyjna katolicka msza pogrzebowa za zmarłych kanoników kapituły warmińskiej w gotyckiej katedrze
Kurialiści

Posoborowe obrzędy pamięci jako zasłona dymna dla apostazji

Portal eKAI (4 listopada 2025) relacjonuje uroczystości modlitewne kanoników warmińskiej kapituły katedralnej za zmarłych współbraci, podkreślając 700-letnią tradycję struktury założonej przez pierwszego biskupa warmińskiego Anzelma. Wspomniano o bp. Januszu Ostrowskim jako celebransie oraz prof. kan. Andrzeju Kopiczce, który nazwał praktykę „piękną tradycją”. Tekst akcentuje historyczną rolę kapituły w zarządzaniu diecezją podczas wakatu stolicy biskupiej, wspomina Mikołaja Kopernika jako administratora i informuje o obecnym składzie gremium (12 kanoników gremialnych i 12 honorowych).

Zaniepokojony katolik czyta skandaliczny artykuł w "Tygodniku Powszechnym" w tradycyjnym kościele.
Kurialiści

Ewangelizacja przez pornografię: skandaliczna apologia grzechu w „Tygodniku Powszechnym”

Portal „Tygodnik Powszechny” (4 listopada 2025) przedstawia działalność „księdza” Rafała Główczyńskiego, który założył konto na portalu pornograficznym, aby – jak twierdzi – „ewangelizować” użytkowników i finansować klubokawiarnię. Autor artykułu, „ojciec” Wacław Oszajca „SJ”, porównuje krytykę tego skandalu do faryzejskich ataków na Chrystusa, jednocześnie głosząc rewolucyjną tezę, że Kościół „nie potrzebuje kościołów”, a parafie to jedynie „przedsiębiorstwa usługowe”. Quod Deus avertat! (czego Boże broń!) – oto duch posoborowej apostazji w całej swej ohydzie.

Przewijanie do góry