Polska

Ksiądz katolicki w tradycyjnych szatach modlitwy w kościele z obrazem wojska na tle
Polska

Naturalizm geopolityczny Nawrockiego: militarna utopia zamiast Królestwa Chrystusowego

Portal Opoka relacjonuje wypowiedź prezydenta Karola Nawrockiego dla CNBC, w której stwierdził: „niezależnie od tego, czy pokój z Ukrainą zostanie podpisany, czy nie, Rosja pozostanie zagrożeniem dla Europy”, zapowiadając „gromadzenie broni” i „zwiększanie zdolności obronnych” jako remedium. Cała narracja pozostaje jednak przykładem naturalistycznej herezji w dziedzinie stosunków międzynarodowych, gdzie Chrystusowe Królestwo zostało zastąpione idolatrią militarnego bezpieczeństwa.

Zdjęcie przedstawiające smutek i dramat matki trzymającej noworodka w opuszczonym szpitalu położniczym w Polsce, symbolizujące likwidację porodówek i zagładę chrześcijańskiego porządku społecznego.
Polska

Likwidacja porodówek – ciche przyzwolenie na depopulację i pogwałcenie prawa Bożego

Portal Opoka informuje o zamknięciach ponad 40 oddziałów położniczych w Polsce, zmuszających kobiety do rodzenia na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Wśród wymienionych placówek znalazł się szpital w Wadowicach, gdzie w 2025 roku przyszło na świat 566 dzieci. Kierownictwo placówki zaleca rodzącym podróż do oddalonych o 20-40 km Żywca lub Suchej Beskidzkiej. „Pan poseł rządzącej koalicji i 6 tysięcy podpisów na nic się zdały. Pani dyrektor stwierdziła, że w ciągu doby urodziło się «półtora dziecka» – to wyrażenie pokazuje sposób patrzenia na człowieka” – komentuje położna Gabriela Wojas w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”. Artykuł zauważa hipokryzję środowisk lewicowych, które „organizując aborcyjne protesty”, teraz milczą wobec likwidacji porodówek. Całość przedstawiona jest jednak w kategoriach czysto utylitarnych, bez najmniejszej próby osadzenia dramatu w perspektywie prawa naturalnego i katolickiej nauki społecznej.

Sala sądowa w Warszawie podczas procesu Fundacji Profeto. "Ks. Michał Olszewski" siedzi na wózku inwalidzkim obok byłych urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości.
Polska

Skandal finansowy Fundacji Profeto jako symptom upadku moralnego struktur posoborowych

Portal Opoka informuje o wznowieniu procesu dotyczącego przekazania Fundacji Profeto 66 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Wśród oskarżonych znajduje się „ks.” Michał Olszewski oraz byli urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości z czasów rządów Zbigniewa Ziobry. Podczas środowego posiedzenia Sądu Okręgowego w Warszawie obrońcy składali liczne wnioski proceduralne, w tym o zawieszenie postępowania do czasu zakończenia całego śledztwa dotyczącego FS. Sędzia Justyna Koska-Janusz odrzuciła większość wniosków, wyłączając jawność rozprawy ze względu na stan zdrowia „ks.” Olszewskiego, u którego zdiagnozowano zaawansowane stadium zespołu stresu pourazowego. Kolejne posiedzenie zaplanowano na 28 stycznia.

Policja blokuje dostęp do siedziby KRS, członkowie Rady stoją w ciszy protestu.
Polska

Policja wkracza do KRS: zamach na porządek prawny czy akt sprawiedliwości?

Portal Opoka.org.pl informuje o policyjnej interwencji w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa, gdzie ponad setka funkcjonariuszy miała zablokować dostęp posłom i zabrać klucze członkom rady. Przewodnicząca KRS Dagmara Pawełczyk-Woicka określiła działania jako „nielegalne”, podczas gdy prokuratura twierdzi, że chodzi o „czynności procesowe” wobec rzeczników dyscyplinarnych sędziów. Sceny forsowania drzwi gabinetów przez nieumundurowanych funkcjonariuszy oraz blokowanie dostępu wybranym przedstawicielom narodu ukazują głęboki kryzys legitymizacji władzy w państwie odciętym od fundamentów cywilizacji chrześcijańskiej.

Sąd nad księdzem Michałem Olszewskim: Symboliczne przedstawienie prześladowań katolików w laickim systemie prawowym
Polska

Proces ks. Olszewskiego: Laicka Inkwizycja w służbie demontażu Kościoła

Portal Opoka relacjonuje wznowienie procesu ks. Michała Olszewskiego i pięciorga współoskarżonych, oskarżonych o rzekome nadużycia przy przyznawaniu dotacji przez Ministerstwo Sprawiedliwości na ośrodek dla ofiar przemocy. Sprawa, przedstawiana jako walka z „zorganizowaną grupą przestępczą”, w istocie odsłania patologiczny mariaż struktur pseudopaństwowych z antykościelną nagonką, zgodnie z duchem potępionym w Syllabusie błędów Piusa IX (1864).

Scena po tragicznym wypadku samochodowym na ulicy Grochowskiej w Warszawie w 2026 roku. Rodzina modli się przy miejscu śmierci sześciolatka, podczas gdy ksiądz w tradycyjnym ornaty trzyma procesję z krzyżem.
Polska

Tragedia na Grochowskiej: współczesny świat wobec wiecznych konsekwencji

Portal Opoka, powołując się na informacje Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, relacjonuje wypadek drogowy z poniedziałku 19 stycznia 2026 roku na warszawskiej ul. Grochowskiej. W wyniku zderzenia samochodów osobowych śmierć poniósł sześcioletni chłopiec, trzy kobiety trafiły do szpitala. Kierująca Fordem 28-latka, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającej ulicą Grochowską Toyocie, którą kierował 48-latek. Obydwoje kierowcy byli trzeźwi i usłyszeli zarzuty z art. 177 par. 1 i 2 Kodeksu karnego.

Prezydent Karol Nawrocki podpisuje budżet 2026 w obecności Andrzeja Domańskiego, otoczony przez urzędników w salonach rządowych pełnych sztuki sakralnej. Scena podkreśla konflikt między materializmem a prawem Bożym.
Polska

Budżet 2026: kapitulacja przed materializmem

Portal Gość Niedzielny (20 stycznia 2026) relacjonuje podpisanie przez prezydenta Karola Nawrockiego ustawy budżetowej na 2026 rok, którą jednocześnie skierowano do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent określił dokument jako „budżet chaosu” z rekordowym deficytem 271,7 mld zł (blisko 30% wydatków), podkreślając brak realizacji obietnic podwyższenia kwoty wolnej od podatku czy podwójnej waloryzacji emerytur. Rząd broni założeń, wskazując na rekordowe wydatki na obronność (200 mld zł) i ochronę zdrowia (247,8 mld zł).

Kobieta w tradycyjnym stroju katolickim modli się przed zamkniętym oddziałem położniczym w Wadowicach, symbolizując demograficzny upadek i duchowe bankructwo Polski.
Polska

Demograficzna hekatomba jako owoc apostazji narodu

Portal Opoka informuje o zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału noworodków w wadowickim szpitalu powiatowym od 1 lutego 2026 roku. Kierownictwo placówki odsyła pacjentki do odległych o 20-40 km szpitali w Żywcu, Suchej Beskidzkiej czy Chrzanowie, tłumacząc decyzję „złą sytuacją finansową” oraz spadkiem liczby urodzeń z 1,5 tys. w 2015 do 566 w 2025 roku. Artykuł powołuje się na dane GUS wskazujące na ogólnokrajowy trend demograficzny oraz wspomina o innych zamknięciach porodówek w Lesku, Leżajsku, Przeworsku i Nisku.

Przewijanie do góry