Powstanie w getcie – heroizm bez nadziei czy dramat w próżni wiary?
Dziś, w 83. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, portal Opoka przypomina o zbrojnym buncie ludności żydowskiej przeciwko niemieckiemu aparatowi terroru, określanym jako akt obrony godności i człowieczeństwa, podjęty w obliczu nieuchronnej zagłady. Mimo niewątpliwego heroizmu bojowników, oficjalna narracja serwisu pozostaje w duchu naturalistycznego humanitaryzmu, całkowicie pomijając nadprzyrodzony sens…






