Polska i Niemcy z nową umową wojskową. Bez przełomu w kwestii bezpieczeństwa
Portal Gość Niedzielny (16 czerwca 2026) informuje o zbliżającym się podpisaniu umowy o współpracy wojskowej między Polską a Niemcami, która – mimo obchodów 35. rocznicy Traktatu o dobrym sąsiedztwie – nie wnosi przełomu w kwestii bezpieczeństwa, nie zawiera wzajemnych gwarancji obronnych wykraczających poza NATO i nie przewiduje stałej obecności wojsk…



