Uzurpator Leon XIV o kontemplacji bez Chrystusa Króla – ewangelizacja w próżni sakramentalnej
Uzurpator Leon XIV, przemawiając przed modlitwą Anioł Pański na Placu Świętego Piotra, wskazał, że głoszenie Ewangelii polega przede wszystkim na dzieleniu się osobistym doświadczeniem spotkania z Jezusem i przekazywaniu owoców kontemplacji. Powołał się na św. Tomasza z Akwinu, twierdząc, że kontemplacja jest dostępna każdemu – nie tylko świętym i mnichom…


