Złote jubileusze małżeństwa w Ełku – świętowanie bez fundamentu sakramentalnego
Portal eKAI (20 czerwca 2026) informuje, że w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku 124 pary świętowało 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. W homilii podkreślał on znaczenie Słowa Bożego, miłości i zawierzenia Jezusowi jako fundamentów trwającego małżeństwa, a także ostrzegał przed „siłami…


