Duszpasterstwo cierpienia czy duszpasterstwo obecności? Nowy duszpasterz w zielonogórsko-gorzowskiej diecezji posoborowej
Portal eKAI (17 czerwca 2026) informuje o powołaniu ks. Mariusza Łuszczka na nowego diecezjalnego duszpasterza chorych i służby zdrowia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Kapłan zaprasza na 39. Pielgrzymkę Osób Chorych i z Niepełnosprawnością do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Artykuł przedstawia nowego duszpasterza jako człowieka zaangażowanego w posługę hospicyjną,…


