Abp Zieliński o Powstaniu Wielkopolskim: Jedność ponad podziałami czy synkretyzm narodowo-religijny?
Portal Episkopat.pl relacjonuje uroczystości 107. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w których uczestniczył „abp” Zbigniew Zieliński. W homilii wygłoszonej w poznańskiej farze stwierdził: „Powstanie Wielkopolskie było jedyną tak dużą i w pełni udaną insurekcją w dziejach Polski”, podkreślając rolę jedności politycznej jako klucza do zwycięstwa. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele władz państwowych z prezydentem Karolem Nawrockim na czele.










