episkopat.pl

Grupa osób uczestniczących w kontrowersyjnej sesji misyjnej na Jasnej Górze w 2025 roku
Kurialiści

Nowa farsa misyjna na Jasnej Górze: modernistyczna parodia ewangelizacji

Portal Episkopat.pl informuje o organizowanej w dniach 29-30 listopada 2025 r. na Jasnej Górze „sesji misjologicznej i czuwaniu modlitewnym” pod hasłem „Uczniowie-misjonarze u Matki”. Wydarzenie, organizowane przez „dyrekcję krajową Papieskich Dzieł Misyjnych”, obejmuje „Mszę św.” pod przewodnictwem „biskupa” Waldemara Musioła, wykłady podejrzanych teologów, warsztaty medialne oraz nocne czuwanie z udziałem wątpliwych zgromadzeń zakonnych i organizacji. Całość stanowi żałosną karykaturę prawdziwej misji katolickiej, będąc jedynie kolejnym przejawem apostazji posoborowych struktur.

Zebranie biskupów w Jasnej Górze podczas publikacji apelu o kult Jana Pawła II.
Kurialiści

Apel o kult heretyka: zdrada doktryny czy desperacja posoborowców?

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o przyjęciu przez zgromadzonych na Jasnej Górze „biskupów” tzw. Apelu o szacunek dla św. Jana Pawła II. Dokument wyraża „smutek z powodu ciągłych prób dyskredytowania autorytetu” tegoż „świętego” w Polsce, przypominając jego „wkład w obalenie komunizmu” i „pozytywne zmiany w Polsce”.

„St. John Paul II was a powerful voice for the poor, the persecuted, the discriminated […] His pontificate contributed greatly to the fall of communism and the restoration of unity in Europe” – czytamy w dokumencie.

Tradycyjne katolickie wierne modląc się podczas Mszy Świętej w historycznym kościele polskim, w kontrastzie z modernistycznym zgromadzeniem w Warszawie.
Posoborowie

Neo-kościół organizuje synkretyczne forum pod płaszczykiem „odnowy”

Portal Instytutu Gość Media (22 listopada 2025) promuje tzw. Forum MOSTY 2025 organizowane przez Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich we współpracy z Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Wydarzenie zaplanowane na 28-29 listopada w Warszawie zgromadzi liderów świeckich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń oraz ich „duchownych” opiekunów. Tematyka obejmuje m.in. „rolę Kościoła w erze sztucznej inteligencji” i „tworzenie wspólnot otwartych na różnorodność”. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Marek Jurek oraz „abp” Adrian Galbas i „bp” Artur Ważny. To jawny przykład posoborowej apostazji, gdzie miejsce katolickiej doktryny zajmuje dialog z duchem czasów.

Kardynał w starożytnym kościele trzyma Nicene Creed obok modernistycznego dokumentu 'In unitate fidei', symbolizując zdrada wiary ekumenizmu.
Posoborowie

Ekumeniczne wypaczenie dziedzictwa Nicei w liście apostolskim Leona XIV

Episkopat.pl informuje o opublikowaniu listu apostolskiego In unitate fidei przez „papieża” Leona XIV z okazji 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Dokument, ogłoszony 23 listopada 2025 r. – w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – przedstawia sobór w Nicei jako pretekst do promocji ekumenicznej utopii, całkowicie sprzecznej z niezmiennym nauczaniem Kościoła Katolickiego.

Grupa biskupów przed ołtarzem w kościele katolickim, trzymających dokument z apelem o szacunek dla św. Jana Pawła II
Posoborowie

Kolejna desperacka próba obrony heretyckiego dziedzictwa

Portal KEP (22 listopada 2025) opublikował apel tak zwanych „biskupów” domagający się „szacunku dla św. Jana Pawła II”, w którym stwierdzono: „Napełniają smutkiem nieustannie powtarzające się w naszej Ojczyźnie próby zdyskredytowania autorytetu św. Jana Pawła II”. Dokument ten jawi się jako kolejna rozpaczliwa próba podtrzymania mitu modernistycznego „świętego” stanowiącego ikonę posoborowej rewolucji.

Solemne katolickie zdjęcie przedstawiające kontrowersje wokół kultu Jana Pawła II w neo-kościele
Kurialiści

Fałszywy kult modernistycznego antypapieża w strukturach posoborowych

Portal Konferencji Episkopatu Polski (22 listopada 2025) opublikował tekst zatytułowany „Apelujemy o szacunek dla św. Jana Pawła II”. Dokument podpisany przez „pasterzy” neo-kościoła w Polsce zawiera szereg teologicznych absurdów i jawnych przejawów bałwochwalczego kultu osoby Karola Wojtyły.

W tekście czytamy m.in.: „Szczególne znaczenie ma jego nauczanie, które w sposób jasny i konsekwentny przybliża duchowe bogactwo i światło Dobrej Nowiny” oraz „Św. Jan Paweł II był wyrazistym głosem ubogich, prześladowanych, dyskryminowanych, skrzywdzonych i zniewolonych”. Autorzy posuwają się do stwierdzenia, że „jego pontyfikat w ogromnej mierze przyczynił się do upadku komunizmu”.

Grupa biskupów w tradycyjnym stroju episkopalnym na tle Jasnej Góry, symbolizująca duchową pustkę i modernistyczne deformacje w katolickiej duchowości.
Kurialiści

Jasnogórskie zgromadzenie jako symptom posoborowej duchowej pustki

Portal Episkopat.pl (22 listopada 2025) relacjonuje zakończenie rekolekcji „biskupów” na Jasnej Górze pod hasłem „Być prorokiem nadziei”, prowadzonych przez ks. Jana Jędraszka SAC. W programie znalazły się „Msze Święte”, adoracje „Najświętszego Sakramentu” oraz konferencje oparte na Księdze Jeremiasza. Abp Tadeusz Wojda SAC podziękował rekolekcjoniście za ukazanie „drogi zasiewu ewangelicznego”, który ma przynosić owoc. Całość stanowi żałosną próbę zastąpienia katolickiej duchowości modernistycznym psychologizmem.

Przewijanie do góry
Ethos Catholicus
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.