episkopat.pl

Uroczystość w budynku Sejmu Śląskiego w Katowicach z 15 listopada 2025 roku, promująca kontrowersyjne Orędzie biskupów polskich do niemieckich z 1965 roku.
Posoborowie

Relatywizacja prawdy historycznej w służbie modernistycznej agendy

W gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach 15 listopada 2025 roku odbyły się uroczystości promujące tzw. „Orędzie biskupów polskich do niemieckich” z 1965 roku. Wydarzenie pod hasłem „O niezbędności pojednania” połączono z wystawą „Pojednanie dla Europy” oraz prezentacją rękopisu autorstwa „kardynała” Bolesława Kominka – głównego architekta tego dokumentu.

Tradycyjny kapłan w konfesjonałach udzielający sakramentu pokuty w atmosferze powagi i pokuty
Kurialiści

Neo-kościół redukuje sprawiedliwość do biurokratycznej procedury

Portal Konferencji Episkopatu Polski (15 listopada 2025) relacjonuje dwudniowe szkolenie dla „delegatów ds. ochrony dzieci i młodzieży”, mających rzekomo stanowić „kluczową rolę w wypracowanym w Polsce systemie ochrony małoletnich”. W modernistycznej nowomowie opisano mechanizmy przyjmowania zgłoszeń o nadużyciach, „wsparcia psychologicznego” i „działań wymaganych przez prawo kościelne i państwowe”. Zabrakło jakiejkolwiek wzmianki o:

grzechu śmiertelnym naruszającym VI i IX przykazanie
świętokradztwie osób konsekrowanych
obowiązku pokuty i zadośćuczynienia
niebezpieczeństwie potępienia wiecznego dla sprawców
sakramencie pokuty jako jedynym lekarstwie na grzech

Wizerunek fałszywej kardynalskiej nominacji w tradycyjnym kościele katolickim z biskupem Mirosławem Wachowskim w centralnej roli.
Posoborowie

Nowy nuncjusz apostolski: modernistyczna nominacja w służbie antyewangelizacji

Portal Episkopat.pl (13 listopada 2025) relacjonuje uroczystości związane z Mszą św. prymicyjną abp. Mirosława Wachowskiego, nowego „nuncjusza apostolskiego” w Iraku. „Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski” abp Tadeusz Wojda SAC wystosował list gratulacyjny, w którym określił nominację jako „wielkie wyróżnienie” i „odkrywanie na nowo zadania i powołania”. Centralnym punktem ceremonii była „biskupia Msza” w katedrze w Ełku, której przewodniczył sam zainteresowany, świeżo wyświęcony przez „papieża” Leona XIV podczas rytuału w bazylice św. Piotra.

Zdjęcie przedstawiaje zgromadzenie biskupów katolickich i innych liderów religijnych w Lublinie, podkreślając kontrowersje dotyczące ekumenizmu i tradycyjnego chrześcijaństwa.
Kurialiści

Ekumeniczne zgorszenie w Lublinie: zdrada nicejskiego dziedzictwa

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o posiedzeniu Komisji ds. Dialogu między KEP a Polską Radą Ekumeniczną 13 listopada 2025 r. w Lublinie. Spotkaniu współprzewodniczyli bp Adam Bab (przewodniczący Zespołu KEP ds. Kontaktów z PRE) oraz bp Andrzej Malicki (prezes PRE, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny). Uczestniczyli także abp Abel (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny), bp Jerzy Samiec (Kościół Ewangelicko-Augsburski), bp Andrzej Gontarek (Kościół Polskokatolicki) i ks. Grzegorz Giemza. Omawiano m.in. ekumeniczną pielgrzymkę klimatyczną, XII Zjazd Gnieździeński, rocznicę Soboru Nicejskiego oraz przygotowania do Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w 2026 roku pod hasłem „Jedno Ciało. Jeden Duch. Jedna nadzieja” (Ef 4,4). Nabożeństwo centralne ma się odbyć w archikatedrze poznańskiej.

Zdjęcie przedstawiające teologiczne zgorszenie podczas ekumenicznego spotkania w Lublinie w 2025 roku.
Posoborowie

Ekumeniczne zgorszenie: Komisja KEP i PRE w Lublinie nadąża za duchem apostazji

W Lublinie, w siedzibie ordynariusza prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej, 13 listopada 2025 r. odbyło się kolejne posiedzenie Komisji ds. Dialogu między Konferencją „Episkopatu Polski” a Polską Radą Ekumeniczną. Głównymi tematami obrad były przygotowania do przyszłorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Jedno Ciało. Jeden Duch. Jedna nadzieja” (Ef 4,4) oraz wdrażanie odnowionej europejskiej Karty Ekumenicznej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele „Kościoła rzymskokatolickiego” oraz delegaci schizmatyckich i heretyckich wspólnot, w tym Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Kościoła Polskokatolickiego.

Pokutny procesja biczowników w deszczowej wsi, modląca się za dusze ofiar wypadków drogowych
Kurialiści

Posoborowa farsa pod płaszczykiem pamięci o ofiarach dróg

Portal KEP (13 listopada 2025) informuje o planowanych obchodach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W ramach inicjatyw zaproponowano modlitwy w wybranych parafiach, rozdawanie odblasków oraz zbiórkę na ambulans dla misji w Kongu. Artykuł całkowicie pomija teologiczną istotę problemu śmierci na drogach, sprowadzając odpowiedź Kościoła do poziomu świeckiego humanitaryzmu.

Tradycyjny kapłan modli się w kaplicy przed krzyżem w tle nowoczesnej architektonii kościelnej.
Posoborowie

Synodalna pseudoodnowa: krytyka modernistycznego programu duszpasterskiego 2025/2026

Portal Konferencji „Episkopatu” Polski przedstawił założenia programu duszpasterskiego na rok 2025/2026 pod hasłem „Uczniowie-misjonarze”. „Program ma pomóc Kościołowi w Polsce w odnowieniu i zdynamizowaniu szeroko rozumianej formacji” – deklaruje „biskup” Andrzej Czaja. W rzeczywistości mamy do czynienia z kolejnym etapem demontażu katolickiej tożsamości na rzecz synodalnej utopii.

Przewijanie do góry
Ethos Catholicus
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.