episkopat.pl

Tradycyjna msza katoliczka w rzymskim obrządku, z klerykiem celebrującym za dusz czystej, z pobożnymi wiernymi, oknem witrażowym przedstawiającym Sąd Ostateczny.
Kurialiści

Modernistyczny substytut modlitwy za zmarłych w sekcie posoborowej

Portal Konferencji Episkopatu Polski (29 października 2025) relacjonuje słowa antypapieża Leona XIV skierowane do Polaków z okazji wspomnienia wiernych zmarłych. Uzurpator tronu Piotrowego stwierdził: „Modlitwa za naszych bliskich przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Starania o dobra przemijające, niezbędne w życiu doczesnym, niech zawsze wypływają z miłości i wierności prawdzie Ewangelii”. Powyższe zdania, pozornie niewinne, stanowią klasyczny przykład naturalistycznej redukcji katolickiej eschatologii do humanitarnego sentymentalizmu.

Sobór katolicki w tradycyjnej krakowskiej katedrze, podkreślający ciągłość wiary pomimo nowoczesnej apostazji.
Kurialiści

Administracyjne przemiany a duchowa zapaść: 100 lat od utworzenia Metropolii Krakowskiej

Portal Episkopat.pl (28 października 2025) relacjonuje uroczystości 100-lecia Metropolii Krakowskiej, powstałej na mocy bulli Piusa XI Vixdum Poloniae Unitas z 1925 r. W materiałach podkreślono rolę abp. Adama Stefana Sapiehy jako pierwszego metropolity oraz historyczne znaczenie reorganizacji struktur kościelnych w odrodzonej Polsce. „Abp” Marek Jędraszewski w homilii na Wawelu stwierdził, że „chrześcijanin (…) kiedy jest zanurzony we wspólnotę Kościoła, we wspólnotę ciała Chrystusowego, dana jest mu zbroja Boża”, pomijając jednak kluczowy warunek: konieczność przynależności do prawdziwego Kościoła Katolickiego, a nie modernistycznej sekty.

Wnętrze bazyliki Santa Maria Maggiore z kontrowersyjną uroczystością ku czci Jorge Bergoglio.
Posoborowie

Rok po odejściu uzurpatora: kult człowieka zamiast czci Boga

Portal Konferencji Episkopatu Polski (22 kwietnia 2026) informuje o uroczystościach w pierwszą rocznicę śmierci tzw. papieża Franciszka, które odbyły się w Bazylice Matki Bożej Większej. Wydarzenie to, obejmujące nabożeństwo różańcowe i „Mszę Świętą”, stanowi kolejny etap utrwalania kultu jednostki wewnątrz struktur posoborowych, w miejsce należnego hołdu Chrystusowi Królowi.


Grupa osób uczestniczących w kontrowersyjnej neo-kościelnej konferencji w Rzymie, symbolizująca synkretyzm i odchylenie od prawdziwej wiary katolickiej.
Posoborowie

Neo-kościelne zgromadzenie w Rzymie: Synkretyzm pod płaszczykiem duszpasterstwa

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o spotkaniu Polonijnej Rady Duszpasterskiej Europy w Rzymie (22-26 października 2025) pod hasłem „Kościół jako wspólnota wspólnot”, w ramach obchodów „Roku Jubileuszowego Pielgrzymów Nadziei”. Wydarzenie, zorganizowane pod przewodnictwem „biskupa” Roberta Chrząszcza, zgromadziło kapłanów, osoby konsekrowane i świeckich liderów z europejskich środowisk polonijnych. Program obejmował pielgrzymki do rzymskich bazylik, uczestnictwo w „mszach świętych” z udziałem kardynała Konrada Krajewskiego oraz audiencję u „papieża” Leona XIV. W trakcie obrad referaty wygłosili m.in. „ks. prof.” Andrzej Wodka CSsR i dyrektor biura NOMADA Agnieszka Czyż-Mańkowska, a gościem specjalnym był ambasador RP przy Stolicy Apostołowskiej Adam Kwiatkowski.

Pielgrzymka polonijnej rady duszpasterskiej pod przewodnictwem fałszywego biskupa i antypapieża w Rzymie, symbolizująca ekumeniczny synkretyzm i odchylenie od prawdziwej wiary
Kurialiści

Neo-kościół promuje ekumeniczny synkretyzm pod płaszczykiem duszpasterstwa emigracji

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o spotkaniu Polonijnej Rady Duszpasterskiej Europy w Rzymie (22-26 października 2025) pod przewodnictwem „biskupa” Roberta Chrząszcza. Wydarzenie osadzono w kontekście Jubileuszu 2025 „Pielgrzymów Nadziei”, z udziałem „kardynała” Konrada Krajewskiego i audiencji u „papieża” Leona XIV. Kluczowe elementy obejmowały: pielgrzymkę przez Drzwi Święte, „Mszę jubileuszową” w Bazylice św. Piotra oraz debaty o „wspólnocie wspólnot” i „integracji w wielokulturowej Europie”. Artykuł gloryfikuje współpracę z instytucjami państwowymi oraz powołuje się na „świętego Jana Pawła II” jako wzór „globalnego papieża o lokalnym sercu”.

Ceremonia katolicka z o. Adamem Żakiem SJ w Krakowie podczas jego jubileuszu 75-lecia urodzin
Kurialiści

Fałszywe proroctwa posoborowia: Jubileusz o. Adama Żaka SJ

Portal Konferencji Episkopatu Polski (22 kwietnia 2026) relacjonuje obchody 75-lecia urodzin „o.” Adama Żaka SJ, wieloletniego koordynatora ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz dyrektora Centrum Ochrony Dziecka. Uroczystość w Krakowie poprzedziła „Msza św.” pod przewodnictwem „abp.” Wojciecha Polaka, podczas której „kard.” Grzegorz Ryś określił jubilata mianem „autorytetu” i „proroka”….

Kurialiści

Kultura jako parawan dla modernizmu: Kampania „Piękno tej ziemi”

Konferencja Episkopatu Polski informuje o zainaugurowaniu kampanii społecznej „Piękno tej ziemi”, realizowanej przez Fundację Polska z Natury we współpracy z instytucjami takimi jak Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Projekt ten, inspirowany nauczaniem Jana Pawła II o dziedzictwie naturalnym, stawia sobie za cel ukazywanie piękna krajobrazu…

Kurialiści

Konkurs na parafialną aktywację w duchu posoborowego aktywizmu

Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła rozpoczęcie szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu „Aktywna Parafia” 2026, który ma na celu promowanie wspólnot parafialnych wykazujących się zaangażowaniem w sferze duszpasterskiej, społecznej oraz charytatywnej. Organizatorzy zapraszają parafie z terenu całej Polski do przesyłania zgłoszeń dokumentujących podejmowane inicjatywy, w tym m.in. działania ekologiczne, sportowe czy ewangelizacyjne….

Kurialiści

XXXI Targi Wydawców Katolickich – papierowe fasady neo-kościoła

Konferencja Episkopatu Polski (KEP) donosi o uroczystym otwarciu XXXI Targów Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie, zainaugurowane przez nuncjusza apostolskiego abp. Antonio Guido Filipazziego, ma być świętem książki, którą hierarcha określił mianem „wskaźnika stopnia cywilizacji”. Rzeczywistość tego przedsięwzięcia jest jednak smutnym świadectwem duchowej pustki, w…

Kurialiści

Pielgrzymki do nikąd: duszpasterska pustka posoborowego „Kościoła”

Konferencja Episkopatu Polski informuje o rekolekcjach, jakie w dniach 13-16 kwietnia 2026 r. odbyły się w Rzeszowie dla dyrektorów pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Spotkanie w Domu Rekolekcyjnym „TABOR” zgromadziło 63 kapłanów pod przewodnictwem „bp.” Piotra Przyborka, a nauki wygłosił „ks.” Krzysztof Golas.


Rozrywkowa turystyka zamiast nadprzyrodzonej wędrówki

Relacja…

Przewijanie do góry