episkopat.pl

Kurialiści

Pseudo-Ingres w Strukturze Apostatów: Symptomatyczny Akt w Sztuce Obfitości

Portal Konferencji Episkopatu Polski (KEP) informuje o ingresie kard. Konrada Krajewskiego na stanowisko arcybiskupa metropolity łódzkiego, odbyłym się 28 marca 2026 roku. Ceremonia, z udziałem nuncjusza apostolskiego abp Antonio Guido Filipazziego, przedstawiona została jako „dzień pełen radości i wyjątkiej łaski”, podczas którego nowy „pasterz” został powierzony „ster statku” archidiecezji….

Kurialiści

Ingres w schizmie: iluzja świętości w nieprawidłowym Kościele

Portal episkopat.pl informuje o ingresie kard. Konrada Krajewskiego na stanowisko metropolity łódzkiego. Uroczystość odbyła się 28 marca 2026 roku w bazylice archikatedralnej w Łodzi z udziałem „papieża” Leona XIV (uzurpatora) i wielu biskupów, w tym byłego metropolity kard. Grzegorza Rysia. Nowy metropolita w homilii podkreślał obecność Chrystusa w Słowie,…

Obraz ukazujący katolickiego biskupa w tradycyjnych szatach w starej, klasycznej świątyni, symbolizujący krytykę nowoczesnych nominacji biskupich z perspektywy sedevacantystów
Posoborowie

Nomina „biskupa” Skibickiego: Symulakrum władzy w apostatycznej strukturze

Portal Episkopat.pl informuje o nominacji Wojciecha Skibickiego na stanowisko „biskupa” diecezji elbląskiej, po przyjęciu dymisji Jacka Jezierskiego przez „papieża” Leona XIV, ogłoszonej 13 września 2025 roku przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce. Ks. Skibicki, dotychczasowy „biskup” pomocniczy, ma wejść w skład Komisji dla Duchowieństwa w ramach Konferencji Episkopatu Polski. Wewnątrz Konferencji Episkopatu Polskiego, ks. Skibicki jest członkiem Komisji dla Duchowieństwa. Ta rutynowa zmiana personalna w strukturach posoborowych ukazuje całkowitą pustkę duchową i teologiczną, gdzie nominacje symulują ciągłość Kościoła, lecz w istocie służą utrwalaniu apostazji.

Szkocki biskup w tradycyjnym stroju, w surowym wnętrzu kościoła, wyraz powagi i krytyki wobec modernistycznych struktur kościelnych.
Posoborowie

Nomina „biskupa” Skibickiego: Symulakrum apostazji w strukturach okupujących Watykan

Portal Episkopat.pl informuje o mianowaniu Wojciecha Skibickiego na stanowisko „biskupa” diecezji elbląskiej, po przyjęciu rezygnacji Jacka Jezierskiego przez „papieża” Leona XIV, z komunikatem nuncjatury apostolskiej z 13 września 2025 roku. Wiadomość podkreśla udział Skibickiego w „Komisji dla Duchowieństwa” w ramach „Konferencji Episkopatu Polski”. To nie jest nominacja w Kościele katolickim, lecz kolejny akt paramasońskiej struktury, symulujący hierarchię, by podtrzymywać iluzję ciągłości z niezmienną wiarą.

Zdjęcie realistycznej, tradycyjnej sceny kościelnej z duchownymi w stroju sprzed Soboru Watykańskiego II, wyrazem modlitwy i refleksji, podkreślające krytykę współczesnej struktury hierarchii katolickiej
Posoborowie

Nomina biskupa w posoborowej strukturalnej farsie: gratulacje zamiast apostazji

Portal KEP relacjonuje list gratulacyjny od „abp” Tadeusza Wojdy SAC, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, skierowany do bp. Wojciecha Skibickiego z okazji nominacji na biskupa elbląskiego, ogłoszonej rzekomo przez „papieża” Leona XIV. Tekst wychwala nominowanego jako dobrego pasterza i nauczyciela, wspominając patronów diecezji, w tym św. Maksymiliana Marię Kolbego. To formalistyczne brawa dla kolejnego ogniwa w paramasońskiej strukturze okupującej polski episkopat ukrywają teologiczną pustkę i zdradę integralnej wiary katolickiej.

Fotografia realistyczna i pełna szacunku ukazująca sakrament święceń biskupich w tradycyjnym katolickim kościele, podkreślająca powagę i autentyczność sakramentu w kontekście krytyki modernistycznych działań.
Posoborowie

Fikcja biskupia w strukturach apostazji: gratulacje zamiast potępienia herezji

Portal KEP relacjonuje list gratulacyjny od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Tadeusza Wojdy SAC, skierowany do bp Mariusza Dmyterki z okazji przyjęcia sakry biskupiej w eparchii wrocławsko-koszalińskiej 13 września 2025 roku. Dokument podkreśla radość z chirotonii, cytuje kanon 197 Kodeksu Kanonów Kościołów Wschodnich o obowiązkach biskupa, wzywa do dostrzegania działania Boga i kończy życzeniami pod patronatem św. Wincentego i św. Jakuba oraz Maryi, Królowej Pokoju. Ta pozorna celebracja sakramentalna maskuje teologiczną pustkę i duchowe bankructwo posoborowej struktury, gdzie symulowane święcenia służą jedynie utrwalaniu apostazji.

Realistyczne zdjęcie tradycyjnego katolickiego biskupa w liturgicznym stroju w historycznym wnętrzu kościoła, symbolizujące autentyczną hierarchię i sprzeciw wobec modernistycznej uzurpacji.
Kurialiści

Nomina biskupa w posoborowej strukturze: symbol apostazji i uzurpacji władzy

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z 13 września 2025 roku ogłasza, że „Ojciec Święty Leon XIV” przyjął rezygnację „biskupa” Jacka Jezierskiego z posługi w diecezji elbląskiej i mianował na jego miejsce dotychczasowego „biskupa pomocniczego” Wojciecha Skibickiego. Dokument, podpisany przez nuncjusza Antonio Guido Filipazziego, przedstawia to jako rutynową zmianę personalną w ramach „Stolicy Apostolskiej”.

Fotografia realistyczna ukazująca poważne i tradycyjne uroczystości konsekracji biskupiej w katolickim kościele, podkreślająca hierarchię i świętość sakramentu według katolickiej doktryny.
Posoborowie

Sakra biskupa w posoborowej strukturze: symulakrum święceń w eparchii heretyków

Portal Episkopat News relacjonuje chirotonię (sakrę) ks. Mariusza Dmyterki w greckokatolickiej katedrze we Wrocławiu 13 września 2025 roku, z udziałem Arcybiskupa Większego Światosława Szewczuka jako głównego konsekratora, wspieranego przez metropolitę Eugeniusza Popowicza i biskupa Włodzimierza R. Juszczaka. Uroczystość obejmuje obrzędy bizantyjskie, wyznanie wiary, litanię pokoju i homilię podkreślającą Krzyż jako symbol miłości Bożej oraz pełnię kapłaństwa. Dmyterko staje się pierwszym biskupem pomocniczym eparchii wrocławsko-koszalińskiej, wyodrębnionej w 2020 roku.

Obraz przedstawiający tradycyjną scenę katolicką z arcybiskupem Tadeuszem Wojdą SAC z KEP piszącym list gratulacyjny do biskupa Heinera Wilmera SCJ w ramach współpracy schizmatycznej episkopatów polskiego i niemieckiego.
Posoborowie

Gratulacje w schizmie: KEP gloryfikuje współpracę z modernistycznym episkopatem niemieckim

Portal Konferencji Episkopatu Polski (KEP) publikuje list gratulacyjny przewodniczącego KEP, arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, skierowany do księdza biskupa Heinera Wilmera SCJ z okazji jego nominacji na biskupa diecezji Münster oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec (27 marca 2026). Tekst, napisany w tonie oficjalnym i braterskim, podkreśla „wzajemne zaufanie oraz współpracę”…

Przewijanie do góry