Siostry z Broniszewic: oświadczenie w duchu dialogu, który zastępuje wiarę
Portal Opoka (27 kwietnia 2026) informuje, że siostry dominikanki z Domu Chłopaków w Broniszowicach opublikowały na Facebooku oświadczenie w obronie swojej działalności w kontekście debaty o reformie Domów Pomocy Społecznej. W tekście tym zarzucano im m.in. utrudnianie adopcji i działanie przeciwko dobru mieszkańców DPS-ów. Siostry zaprzeczając tym zarzutom, apelują o…






