Święto Dziękczynienia w neokatedrze: obchody bez Chrystusa, ofiara bez kapłana, wiara bez zbawienia
Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 7 czerwca 2026 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędą się obchody XIX Święta Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary”. Abp Galbas, metropolita warszawski, zapowiedział wprowadzenie relikwii bł. Bolesławy Lament oraz bł. ks. Józefa Stanka. Centralnym punktem ma być „Msza Święta” pod…










