Pomnik wdzięczności w Oziornojem – gest solidarności czy papka posoborowa?
Portal Episkopat.pl (20 czerwca 2026) informuje o odsłonięciu w Oziornojem, wiosce założonej przez polskich zesłańców w Kazachstanie, pomnika wdzięczności Polaków dla narodu kazachstańskiego. Uroczystość, której przewodniczył „metropolita” Astany abp Tomasz Peta, wpisała się w obchody 90. rocznicy deportacji Polaków z Kresów Wschodnich. W liturgiczne wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego – „apostoła…

