Inwestytura Orderu Świętego Stanisława w Bazyliki Świętego Krzyża — splatanie tradycji z synkretyzmem posoborowym
Portal eKAI (17 maja 2026) relacjonuje doroczną Inwestyturę Orderu Świętego Stanisława, która odbyła się 10 maja w Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Uroczystość miała „szczególny charakter”, gdyż po raz pierwsze odbyła się pod honorowym patronatem abp. Adriana Galbasa, metropolity warszawskiego. Odznaczono 46 osób i instytucji, w tym pośmiertnie rodzinę Babalskich….










