Zejście z ambony czy ucieczka od ołtarza? Kryzys posoborowego kapłaństwa

Podziel się tym:

Portal Gość Niedzielny w materiale z 28 czerwca 2026 roku relacjonuje przebieg posoborowych „święceń” w krakowskiej Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas których „abp” Andrzej Przybylski wezwał nowo wyświęconych „jezuitów” do symbolicznego i dosłownego schodzenia z ambony do ludzi. Powołując się na rzekomy wzór Chrystusa, prelegent zredukował misję kapłańską do duszpasterstwa emocjonalnego i psychoterapeutycznego zaangażowania, bagatelizując nadprzyrodzony charakter sakramentalnej władzy. Ten sentymentalny apel, wygłoszony w cieniu modernistycznej rewolucji, stanowi jaskrawy dowód na całkowite zatarcie katolickiej tożsamości kapłańskiej i zastąpienie jej naturalistycznym humanitaryzmem.


Laicyzacja formacji i redukcja nadprzyrodzoności do psychoterapii

Analizując warstwę faktograficzną komentowanego doniesienia, uderza przede wszystkim profil nowo promowanych „prezbiterów” modernistycznego Towarzystwo


Za artykułem:
Abp Przybylski: po kazaniach schodźcie z ambony do ludzi, tak jak Jezus
  (gosc.pl)
Data artykułu: 28.06.2026

Więcej polemik ze źródłem: gosc.pl
Podziel się tą wiadomością z innymi.
Pin Share

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Przewijanie do góry