episkopat.pl

Tradycyjny ksiądz i grupa modląca się przed posągiem Najświętszego Serca Jezusa w kościele
Posoborowie

Kult Serca Jezusowego w służbie posoborowej deformacji

Portal Konferencji Episkopatu Polski (24 października 2025) informuje o działalności Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, pomijając fundamentalne sprzeczności tej inicjatywy z katolicką doktryną o społecznej władzy Chrystusa Króla. Przedstawiona narracja redukuje Regnum Christi do prywatnej dewocji, współgrając z modernistycznym projektem neutralizacji publicznego wymiaru Wiary.

Scena przedstawiająca fałszywe koronowanie Najświętszego Serca Jezusa w kościele parafialnym z modernistycznymi elementami i błędami doktrynalnymi.
Posoborowie

Modernistyczna pseudointronizacja w Czyżewie: kolejny etap destrukcji kultu Chrystusa Króla

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o planowanej na 25 października 2025 r. „intronizacji” Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii św. Jana Chrzciciela w Czyżewie. Inicjatorką wydarzenia jest Bogusława Kraszewska, która podkreśla poparcie „biskupa łomżyńskiego” i lokalnych „duchownych”. Artykuł relacjonuje przygotowania obejmujące „nabożeństwa fatimskie” i „nowennę pompejańską”, przedstawiając akcję jako „nowy etap duchowości” w diecezji. Kryje się za tym kolejny przejaw modernistycznej deformacji doktryny o społecznej władzy Chrystusa Króla.

Poważny katolicki mężczyzna trzymający oryginalny Medaliki św. Katarzyny Labouré w tradycyjnym kościele.
Kurialiści

Nowy dyrektor krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika – kolejny akt modernistycznej pseudolegitymizacji

Portal Komisji Episkopatu Polski informuje o rzekomym powołaniu nowego „dyrektora krajowego” Stowarzyszenia Cudownego Medalika. W komunikacie z 24 października 2025 r. czytamy o zatwierdzeniu nominacji przez „przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów” – stanowisko będące w rzeczywistości elementem masońskiej struktury okupującej Watykan.

Mężczyzna w tradycyjnym stroju katolickim modli się przed obrazem Cudownego Medalika w kaplicy, podkreślając duchowy wymiar pobożności maryjnej.
Kurialiści

Cudowny Medalik w słuźbie posoborowej mistyfikacji

Portal EpiskopatNews informuje o działalności Centralnego Ośrodka Stowarzyszenia Cudownego Medalika przy ul. Radnej 14 w Warszawie, prowadzonego przez pana Jerzego Grzyba ze zgromadzenia księży misjonarzy. Tekst ogranicza się do podania suchego adresu oraz mechanicznego powtórzenia schematu strony internetowej, pomijając jakąkolwiek doktrynalną analizę samego nabożeństwa czy jego miejsca w życiu duchowym. Milczenie o nadprzyrodzonym charakterze prawdziwej pobożności maryjnej zdradza redukcję sacrum do poziomu administracyjnej notki informacyjnej.

Kurialiści

Głośmy Boże Miłosierdzie – nowy humanitaryzm posoborowych struktur

Konferencja Episkopatu Polski informuje o homilii wygłoszonej przez abp. Tadeusza Wojdę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim w Niedzielę Miłosierdzia. Przewodniczący tzw. Episkopatu wzywa wiernych do „głoszenia Bożego Miłosierdzia” poprzez „chrześcijańskie zaangażowanie” i stawanie się „drogą miłosierdzia” dla „upadających w grzechy i wątpiących”, aby mogli oni „dojść do…

Tradycyjna Msza Święta w kościele z kapłanem w sutannie i albie celebrującym Ofiarę Mszy Świętej.
Kurialiści

Miłosierdzie bez odkupienia: nędza posoborowej egzegezy

Portal Konferencji Episkopatu Polski relacjonuje wizytę „nuncjusza apostolskiego” abp. Antonio Guido Filipazziego w warszawskim Sanktuarium św. Faustyny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W homilii „nuncjusz” nawoływał do praktykowania miłosierdzia poprzez „konkretne czyny i pokorę codziennego życia”, odnosząc się przy tym do postaci Heleny Kowalskiej. Relacja ta, osadzona w sztywnym języku biurokracji…

Duchowość

Niedziela Miłosierdzia: Puste słowa w cieniu posoborowej pustyni

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o niedzielnym kazaniu wygłoszonym w Ożarowie Mazowieckim 12 kwietnia 2026 roku, zatytułowanym „Pan Zmartwychwstał, by obdarzyć nas Miłosierdziem”. Tekst ten, będący echem posoborowej retoryki, próbuje osadzić ewangeliczny opis spotkania w Wieczerniku w ramach tzw. „szkoły miłosierdzia”, całkowicie ignorując przy tym, że bez ważnej Ofiary…

Wydarzenie wręczenia Medalu Benemerenti w tradycyjnym katolickim otoczeniu z hierarchami nieposiadającymi ważnej sukcesji apostolskiej.
Posoborowie

Medal „Benemerenti” jako narzędzie relatywizacji misji Kościoła

Portal Konferencji Episkopatu Polski (23 października 2025) relacjonuje galę wręczenia medali „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie. Wśród nagrodzonych znalazły się siostry zakonne, księża, fundacje i media katolickie wyróżnione w kategoriach: „zasługi w dziele misyjnym”, „pomoc modlitewna”, „wsparcie materialne” i „informacja medialna”. Ceremonii przewodniczyli hierarchowie posoborowej struktury, w tym „abp” Józef Górzyński i „bp” Jan Piotrowski. Całe wydarzenie stanowi jaskrawą ilustrację całkowitego odejścia od nadprzyrodzonego celu misji katolickich na rzecz świeckiego aktywizmu.

Nauczanie religii katolickiej w klasie szkolnej z widocznymi elementami modernistycznego rozbioru wiary katolickiej.
Kurialiści

Nowa podstawa programowa nauczania religii: modernistyczna kapitulacja sekty posoborowej

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o zatwierdzeniu nowej „Podstawy programowej nauczania religii rzymskokatolickiej” podczas posiedzenia Komisji Wychowania Katolickiego w Łowiczu (21 października 2025 r.). Przewodniczący „biskup” Wojciech Osial przedstawił dokument przygotowany pod kierownictwem „ks. prof.” Pawła Mąkosy i świeckiej specjalistki Anny Zellmy, zatwierdzony wcześniej na zebraniu „plenarnym” struktury okupującej Watykan. Głównym celem deklarowanym przez autorów jest „przekaz wiedzy religijnej”, „kształtowanie postaw moralnych” oraz „zrozumienie własnej tradycji jako części globalnego dziedzictwa duchowego”. W tle pozostaje problem redukcji godzin lekcyjnych religii przez świeckie władze.

Posoborowie

Pustka modlitwy o pokój: O duchowej kapitulacji sekty posoborowej

Portal Konferencji Episkopatu Polski relacjonuje wieczorną modlitwę „o pokój” z udziałem uzurpatora Leona XIV, która odbyła się w Bazylice św. Piotra. Wydarzenie to, będące odpowiedzią na apel wystosowany podczas „wielkanocnego orędzia”, ma być rzekomym wyrazem wiary, która „kruszy demoniczny łańcuch zła”. Autorzy relacji skupiają się na emocjonalnym przesłaniu „jedności…

Przewijanie do góry