episkopat.pl

Zbieranie się pseudozakonników w Licheniu w 2025 roku podczas konferencji w modernistycznej bazylice. Scena przedstawia wybory liderów i fałszywą liturgię pod przewodnictwem "abp" Filipazziego i "bp" Kiciańskiego.
Posoborowie

Biurokratyczny spektakl w Licheniu: pseudozakony w służbie modernistycznej rewolucji

Portal „Życie Zakonne” relacjonuje obrady 155. Zebrania Plenarnego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce (KWPZM) odbywającego się w Licheniu w dniach 21-22 października 2025 r. Uczestnicy skupili się na wyborach nowych władz struktury oraz uczestniczyli w „Eucharystiach” pod przewodnictwem przedstawicieli posoborowej hierarchii. Całe wydarzenie stanowi jawną demonstrację zerwania z katolicką koncepcją życia konsekrowanego, sprowadzonego do poziomu korporacyjnej gry o wpływy.

Kurialiści

Pacyfizm zamiast krzyża – fałszywa nadzieja sekty posoborowej

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o „czuwaniu modlitewnym o pokój”, zorganizowanym przez strukturę okupującą Watykan. Wydarzenie, odbywające się 11 kwietnia 2026 roku pod przewodnictwem „papieża” Leona XIV, ma zostać uświetnione płomieniem z Asyżu oraz odwołaniami do pism Ojców Kościoła. Cała inicjatywa, przedstawiana jako wyraz jedności i wołania o pokój,…

Katolicka zakonnica w tradycyjnym habitcie modli się przed krzyżem w cichym kościele
Kurialiści

KEP gloryfikuje naturalistyczną narrację o „zakonnicach” zamiast wierności Chrystusowemu Królestwu

Portal Konferencji Episkopatu Polski (22 października 2025) relacjonuje konferencję poświęconą działalności sióstr zakonnych podczas Holokaustu i represji PRL. Pod patronatem „abp” Tadeusza Wojdy, przewodniczącego KEP, spotkanie ma na celu „nie zapomnieć” o pomocy Żydom i komunistycznych prześladowaniach. Wykładowcy z KUL i IPN zapowiadają stworzenie interaktywnej mapy „aktywności” sióstr oraz 17-tomowej syntezy. Podkreśla się, że 72 „siostry” otrzymały medal Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, a ich motywacją był „Bóg”. Artykuł przemilcza jednak całkowicie nadprzyrodzony charakter życia zakonnego, redukując je do świeckiego heroizmu.

Wnętrze Bazyliki Św. Piotra w Watykanie z grupą katolików obserwujących modernistyczną uroczystość przy grobie Karola Wojtyły
Posoborowie

Kult heretyka w sercu apostazji: analiza modernistycznej uroczystości w Watykanie

Portal Konferencji Episkopatu Polski informuje o planowanej na 22 października 2025 r. uroczystej „Mszy Świętej” w języku polskim w Bazylice św. Piotra w Watykanie, mającej się odbyć z okazji liturgicznego wspomnienia „św. Jana Pawła II”. Wydarzenie organizowane przez Kościół i Hospicjum św. Stanisława BM w Rzymie oraz współpracujące duszpasterstwa polonijne, przedstawiane jest jako „świadectwo wiary” i wyraz wdzięczności za „duchowe dziedzictwo” papieża Polaka.

Ciemne wnętrze kościoła z modernistycznymi duchownymi obok stołu pełnego dokumentów. W tle pochyła krucyfiks symbolizuje utratę prawdziwej tożsamości katolickiej.
Kurialiści

Spotkanie modernistycznych propagandystów w Koszalinie: naturalizm zamiast ewangelizacji

Portal Konferencji Episkopatu Polski (22 października 2025 r.) relacjonuje zjazd rzeczników diecezjalnych i zakonnych w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Spotkanie pod przewodnictwem ks. Leszka Gęsiaka SJ koncentrowało się na „kwestii migracji w Polsce” oraz „komunikacji instytucjonalnej Kościoła w przestrzeni medialnej”. Uczestnicy modlili się „w intencji pokoju na świecie”, wysłuchali wystąpienia o. Stanisława Tasiemskiego OP dotyczącego planów Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz spotkali się z „bp.” Edwardem Dajczakiem, który wygłosił „okolicznościowe słowo” o prawdzie i powołaniu człowieka. Wydarzenie stanowi jaskrawy przykład redukcji misji Kościoła do poziomu świeckiej agendy społecznej.

Powiązał się w Watykanie podczas audiencji generalnej z modernistycznym spektaklem i heretycką pseudo-kanonizacją.
Kurialiści

Modernistyczny spektakl w Watykanie: fałszywy papież i heretycka pseudo-kanonizacja

Portal eKAI (22 października 2025) relacjonuje wystąpienie uzurpatora Bergoglio (nazywanego w artykule „Leonem XIV”) podczas audiencji generalnej. „Serdecznie pozdrawiam Polaków, zwłaszcza grupy adoracyjne przybyłe na Jubileusz, oraz delegację Archidiecezji Białostockiej, która przywiozła kamień węgielny pod Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki” – miał stwierdzić osobiście wyświęcony przez masonów anty-papież. W dniu rzekomego „wspomnienia liturgicznego” Jana Pawła II, bergoglio odwołał się do jego „apelu sprzed 47 lat”, by „otworzyć drzwi Chrystusowi”. Całość to groteskowe widowisko dowodzące całkowitego zerwania posoborowej sekty z katolicką ortodoksją.

Kurialiści

Złoty jubileusz kapłaństwa jako symbol biurokratycznej degeneracji

Konferencja Episkopatu Polski (KEP) opublikowała list gratulacyjny bp. Marka Marczaka do „ks. prał.” Jana Droba z okazji pięćdziesięciolecia jego święceń kapłańskich. W tekście podkreślono zasługi jubilata w administracyjnej pracy dla Sekretariatu Generalnego KEP oraz jego rolę jako wieloletniego ekonoma tej instytucji i przewodniczącego zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


Przewijanie do góry